Witamy w Słonecznej Polanie

76-107 Jarosławiec :: ul. Nadmorska 15 :: tel. 502 620 275 :: 502 620 275 :: 59 810 94 22


Atrakcje Słonecznej Polany - Minigolf

pole golfowe Jarosławiec
pole golfowe Jarosławiec

Nasze pole do minigolfa mieści się w centrum Jarosławca i jest jedynym tego typu obiektem w okolicy. Do Państwa dyspozycji jest 9 torów do gry i 3- dołkowy green, który służy do treningu patowania - jak na prawdziwym polu golfowym. Każda trasa charakteryzuje się różnym stopniem trudności, co dodatkowo wpływa na jakość rozgrywki i podnosi jej atrakcyjność.

Krótka historia minigolfa

Ten rewelacyjny sport bierze swoje początki w starożytnych Chinach. W wersji współczesnej powstał w 1927 roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie od razu wzbudził ogromne zainteresowanie. Już przed II wojną światową zbudowano tam kilkadziesiąt tysięcy obiektów do gry.  Tak dynamiczny rozwój sprawił, że minigolf szybko pojawił się w Europie. Najstarszą tradycję w tym sporcie posiadają Szwedzi - już w roku 1936 rozpoczęli budowę obiektów z naturalna nawierzchnią. Do Polski minigolf trafił za pośrednictwem Niemiec i Czech. Pierwsze w historii zawody międzynarodowe odbyły się 10 lat po zakończeniu II wojny światowej, a pierwsze mistrzostwa Europy w roku 1963 w Dortmundzie.

Sprzęt i zasady gry w minigolfa

Zasady gry są bardzo proste - aby wygrać trzeba umieścić piłkę w dołku, który znajduje się na końcu toru, przy jak najmniejszej liczbie uderzeń, używając do tego specjalnego kija zwanego putterem. Jest to kij służący do toczenia piłeczki. Technika jest genialnie prosta i łatwa do przyswojenia już od pierwszej próby. Przepisy nie określają dokładnej konstrukcji kija, jak ma to miejsce w golfie klasycznym. Jest ponad 500 rodzajów piłek o różnej masie i parametrach. Podstawowa runda minigolfa to 18 dołków (jak w dużym golfie), jednak można rywalizować na każdym z dołków, albo nie rywalizować w ogóle. To zabawa, która daje ogromne możliwości od czystej rozrywki do poważnego sportu.

Kto gra w minigolfa? KAŻDY!!!

Gra na naszym polu sprawi Tobie i Twoim dzieciom niesamowitą frajdę, bowiem w minigolfa może grać każdy - zarówno młodzi, jak i dorośli. Można grać w jeansach i zwykłej koszulce - w przeciwieństwie do zasad standardowego golfa, gdzie obowiązuje specjalny strój. Przejście wszystkich dołków jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu z rodziną i znajomymi.